bannerbannerbannerbannerbannerbannerbanner

Servis

Vitajte na stránke spoločnosti PC-KLINIKA, s.r.o., ktorá sa špecializuje hlavne servisu správe a predaju výpočtovej techniky a tiež poskytovaniu služieb v oblasti IT od roku 2007. Tiež sa venujeme elektronickým zabezpečovacím systémom značky JABLOTRON (certifikát), ktoré sú zamerané na ochranu objektov a budov. Sme zameraní pre širokú verejnosť predovšetkým pre Vás ľudí, ktorí máte bežné problémy s počítačom alebo notebookom v domácnostiach, ale aj malých a stredných, či rodinných firmách. Pôsobíme v Bratislave v Petržalke na adrese Budatínska č. 41 a sídlime v Dúbravke, čiže aj tu riešime veľa problémov. Pozrite si mapku v sekcii Kontakt.

Keďže počítač ako najzložitejšie zariadenie nášho sveta je plný tisícov súčiastok, ktorých srdcom je procesor. Len on ich obsahuje niekoľko miliónov a preto nemožno diviť keď sa z ničoho nič rozhodne štrajkovať. Náhodné zakolísanie elektrického prúdu, úder blesku, alebo iné nevysvetliteľné príčiny sa môžu prejaviť pískaním, blikaním, alebo inou poruchou správania. Dnešné počítače a notebooky sú plné množstva programov. Už samotný operačný systém je veľmi náročný na hardvérové požiadavky a je veľmi komplexný. Bohužiaľ pre nás užívateľov ich zložitosť a vzájomná previazanosť často spôsobujú väčšie či menšie konflikty. Od nevinných zdržaní až po nevysvetliteľné pády programov či celého operačného systému, ktoré väčšinou vedú k infarktovým stavom, pretože vaša pol-dňová práca je nenávratne preč. Dnešné programy si vyžadujú stále výkonnejší počítač či notebook. Po inštalácii každého ďalšieho programu sa počítač o malú trošku spomalí, pretože každý program do systému pribalí svoje súčasti. Samostatnou kapitolou sú počítačové hry. Ak ich chcete vy alebo vaše deti hrať, posilneniu počítača sa skôr či neskôr nevyhnete. Nie je však nutné hneď kupovať nový počítač, jeho výkon totiž možno výhodne zvýšiť výmenou niektorých komponentov.

Momentálny trend je, ak obhliadneme Váš počítač, zakúpime komponent, ktorý vyhovuje Vašej konfigurácií a s ktorým samozrejme súhlasíte, ten vieme zakúpiť v najlacnejších veľkoskladoch, priviezť k vám a nainštalovať bez toho aby ste niekam Váš počítač alebo notebook niesli. Niekedy je však nutné kvôli výmene jedného komponentu napr.: procesora, alebo základnej dosky vymeniť takmer celé vnútro. To znamená aj reinštaláciu systému Windows a všetkých programov. Bez internetu to už dnes nejde. Bolo by asi teraz zbytočné popisovať jeho výhody, ale viete, že bežný počítač, pripojený do internetu, je úplne voľne dostupný? To znamená, že každý, kto pozná vašu adresu, si môže ľubovoľne prezerať vaše súbory, fotografie, poštu, alebo tajné firemné dokumenty, alebo nastaviť váš počítač, aby urobil vysoké telefónne účty na neznáme audio-textové čísla. Pritom samozrejme neznámi útočníci neustále prehľadávajú všetky adresy internetu a skúšajú ich zabezpečenie. Toto využíva aj množstvo vírusov a iných krátkych programov, ktoré prenikajú do počítača, a nielen že bezprostredne môžu niečo zmazať, ale aj odosielajú vaše heslá a iné dôverné údaje svojim ľudským stvoriteľom.

U nás nemusíte platiť drahé mesačné poplatky za antivírovú ochranu a bezpečnosť pripojenia. Nie všetko, čo je na internete dostupné, je vhodné pre každého. Možno ste aj vy už zistili, že obsahuje veľa nebezpečného obsahu. A ešte jeden fakt z našej praxe - viete o tom, že deti spôsobia v rodinách až 60% účtov za internet a telefón? Samozrejme, kým ste v práci, je ťažké ich kontrolovať. Iným problémom sú zamestnanci vašej firmy. Je jasné, že internet je užitočný pracovný nástroj, ktorý šetrí čas i peniaze, ale prečo by ste mali zamestnancov platiť za to, že si v pracovnom čase pozerajú súkromnú poštu, erotiku, alebo internetové diskusie?

Pre každú firmu a dokonca aj domácnosť sú dnes počítače a notebooky dôležitou súčasťou a zároveň aj nástrojom. Akýkoľvek ich výpadok alebo nefungujúca súčasť spôsobuje problémy a určite aj časové a finančné škody. Ak máte akúkoľvek nezvyklú požiadavku alebo iný problém s počítačmi a programami, využite naše konzultácie a určite nájdeme riešenie. Ak, ste doteraz ste museli hľadať núdzové riešenia, prosiť známych alebo nosiť ťažké zariadenie do servisu, tak už nemusíte.


Oprava pokazených PC
Pokazil sa vám počítač, alebo notebook alebo len nejaká jeho časť? Ak si neviete rady príďte, ak sa dá, opravíme to. Samozrejme, ak si želáte, aby sme prišli k Vám na miesto servisného zásahu, tiež nám to nerobí žiaden problém.

Ladenie a zvyšovanie výkonu PC
Zdá sa vám, že váš počítač je pomalý, alebo nefunguje korektne? A1e pri niektorých činnostiach musíte dlho čakať? Myslíte si, že sa s tým nedá nič robiť a pomôže len kúpa nového počítača? Nieje to vždy pravda, skúste sa informovať.
Ak v počítači nemáte správne nastavený hardvér alebo softvér, hlavne BIOS a operačný systém (Windows), môže to viesť k spomaleniu vášho počítača. Pokúsime sa Vaše PC nastaviť tak, aby sme z neho dostali maximum, pri zabezpečení bezproblémového chodu.

Upgrade starších PC
Potrebujete na Vašu prácu viac operačnej pamäte (RAM), väčší hard disk (HDD), alebo rýchlejší procesor (CPU)? Nemáte DVD napaľovačku, čítačku pamäťových kariet, zvukovú kartu, reproduktory? Zlostí vás zle fungujúca myš? Prídte aj v tomto prípade Vám určite pomôžeme.

Odvírenie zavírených PC
Správa sa váš počítač nezvyčajne? Neviete, čo to môže byť? Myslíte si, že môže byť zavýrený?
Ak nepoužívate žiadny antivírový program je to dosť pravdepodobné. Vieme vám pomôcť. Máme kopec nástrojov ako z Vášho počítača alebo notebooku dostaneme vírus von.

Pravidelná hardvérová údržba PC
Aj počítač treba čistiť. Prach je jeho nepriateľ. Spomaľuje počítač a kazí mechanické pohyblivé časti. Tým, že prach sadá na súčiastky vo vnútri Vášho počítača, zamedzuje prístupu vzduchu na jednotlivé jeho súčasti, tým sa môžu začať jednotlivé komponenty prehrievať, čo môže viesť až k trvalému poškodeniu hardvéru. Dokonale prečistíme vnútro počítača, hlavne zdroj, chladič na procesory a grafickú kartu, kde sa prach najviac usádza.

Pravidelná softvérová údržba PC
Váš počítač sa spomalil? Nedokáže dokonca niektoré veci, ktoré predtým zvládol?
Inštalovaním a odinštalovaním programov, nevedomým zmazaním niektorých dôležitých súborov, zlým nastavením operačného systému sa rozladil a potrebuje previesť údržbu, aby pracoval ako predtým.

Reinštalácia OS Windows
Vykonali ste nejakú operáciu, ktorú ste možno ani nechceli, a pri tom zlyhal váš operačný systém? Systém Windows vám už nenabehne?
Možno sa to dá ešte zachrániť, no možno bude treba pre-inštalovať celý operačný systém.

Pripojenie PC na internet
Chcete pripojiť Váš počítač, alebo notebook do siete internet a neviete ako na to?
Poradíme ako na to, čo k tomu budete potrebovať, vyberieme pre vás najvhodnejší spôsob pripojenia, poradíme čo vám ešte treba dokúpiť, alebo to dokúpime za vás a prevedieme kompletné pripojenie.

Návrh, vytvorenie a údržba počítačovej siete
Máte niekoľko počítačov a chcete ich spojiť do malej domácej alebo firemnej siete? Chcete využívať výhody siete ako napr.: zdielanie dokumentov, tlačiarní, pripojenia na internet. Sieť Vám kompletne vybudujeme po hardvérovej aj softvérovej stránke a budeme ju udržiavať.

Záchrana omylom zmazaných súborov
Omylom ste niečo zmazali, alebo ste vysypali z koša dokumenty, ktoré nemáte nikde zálohované? Nezúfajte, možno ešte nie je neskoro a Vaše súbory sa dajú ešte zachrániť. Len hneď ako to zistíte, doneste počítač k nám. Pri tom je veľmi dôležité, aby ste už nevykonávali ďalšie operácie ako napr. inštalácia ďalšieho softvéru, mazanie súborov, kopírovanie súborov, čo môže ešte viac poškodiť už vymazané súbory (dokumenty).

Zhotovenie internetových stránok
Ste menšia firma a uvažujete o svojich vlastných www stránkach? Viete ale, že ich zhotovenie je veľmi drahé a vy si to nemôžete dovoliť? S nami si svoje internetové stránky môže dovoliť každý. Veľmi radi Vám poradíme, čo majú firemné stránky obsahovať a kompletne vám ich zhotovíme a budeme udržiavať.

PC-KLINIKA

Aktuálna súťaž

Sledujte našu Facebook stránku
a zapojte sa do súťaže
Copyright © 2013 PC-KLINIKA, s.r.o. - servis, správa a predaj výpočtovej techniky | Created by CREAS